« Svibanj 2024 »

POČETAK NASTAVNE GODINE - OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA; SUFINANCIRANJE MEĐUMJESNOG PRIJEVOZA
Autor: Martina Zerec, 22. 8. 2022.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

U privitku ("opširnije") donosimo detaljne obavijesti vezane za prvi dan nastave u šk. god. 2022./2023. te vas molimo da se upoznate sa sadržajem dokumenta.

DOPUNA:

Sve učenike i roditelje obavještavamo kako je pristup zgradi naše škole izuzetno otežan zbog izgradnje kružnog toka. Usprkos tome, nastava će se odvijati u zgradi škole.

Posebnu pažnju skrećemo učenicima na potrebu da se iz sigurnosnih razloga nikako ne kreću samim gradilištem, te da pri korištenju pješačkog prilaza budu iznimno oprezni i strpljivi.

Prema obavijesti zaprimljenoj od Upravnog odjela za gospodarstvo, stambeno-komunalne djelatnosti i zaštitu okoliša Grada Svetog Ivana Zeline, radovi se na gradilištu produljuju do 1. listopada 2022.

IZMJENA OD nedjelje, 4. rujna 2022. - Budući da su radovi nastavljeni i u subotu, 3. rujna 2022. i u nedjelju, 4. rujna 2022., za pješake je osiguran širi prilaz, zasad nasipan sipinom. Napominjemo kako je do tog prilaza moguće doći isključivo pločnikom kroz Gundulićevu ulicu (ulaz u ulicu nasuprot RBA banke ili kod vrtića).

SUFINANCIRANJE PRIJEVOZA UČENIKA

U petak, 2. rujna 2022. u Narodnim je novinama objavljena Odluka o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola za školsku godinu 2022./2023.

Odluka je dostupna na poveznici https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2022_09_101_1484.html

Sufinanciranje i dalje iznosi 75% troškova međumjesnog javnog prijevoza te se odnosi i na nastavu u školi i na praktičnu nastavu kod poslodavca.

Za učenike članove kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade ili pomoći za uzdržavanje te za učenike koji su djeca bez roditeljske skrbi ili pod skrbništvom, a sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi i obiteljskih odnosa, sufinanciranje iznosi 100%.

Međutim, u trenutku pisanja ove obavijesti još uvijek nisu dostupni obrasci potvrda (žuto – narančasti) za šk. god. 2022./2023. te vas molimo za strpljenje. Učenici koji ostvaruju pravo na sufinanciranje međumjesnog prijevoza potvrde će dobiti odmah po objavi obrazaca potvrda.

Posebno naglašavamo da je došlo do izmjena vezano za potvrde koje su učenici prethodnih godina preuzimali u Gradu Svetom Ivanu Zelini, a na temelju potvrde o školovanju koju su dobivali u školi. Objavu dostupnu na stranicama Grada prenosimo u cijelosti:

"Grad Sveti Ivan Zelina povećao je postotak sufinanciranja autobusnog prijevoza za učenike srednjih škola te pojednostavio postupak ostvarivanja prava na sufinaciranje.

Za školsku godinu 2022./2023. povećan je postotak sufinanciranja troškova autobusnog prijevoza za redovite učenike srednjih škola koji imaju prebivalište na području Grada s prijašnjih 7,5% na 10% dok je postotak od 15% ostao nepromijenjen za posebnu kategoriju učenika (više braće/sestara srednjoškolaca-putnika).

Učenicima koji koriste usluge prijevoznika ČAZMATRANS PROMET d.o.o. Grad neće izdavati potvrde, već će svoje pravo ostvariti prilikom kupnje mjesečne karte na osnovu potvrde škole za ostvarivanje prava na sufinanciranje međumjesnog javnog prijevoza na temelju Odluke Vlade RH.

Učenicima koji koriste usluge prijevoznika AUTOBUSNI PRIJEVOZ d.o.o. Varaždin, na osnovu potvrde škole, grad Sveti Ivan Zelina će izdavati potvrde koje mogu preuzeti u Gradu Sveti Ivan Zelina, Trg A. Starčevića 12, Sveti Ivan Zelina, I. kat, soba 36 svakim radnim danom od 7,30 do 15,00 sati.

Potrebna dokumentacija:

-potvrda srednje škole o redovnom upisu

-preslika osobne iskaznice/uvjerenje o prebivalištu učenika."

Dakle, potvrdu o školovanju (bijelu, koja se printa iz e-Matice i na kojoj je kao svrha navedeno ostvarivanje prava na sufinanciranje prijevoza) trebaju samo oni učenici koji koriste usluge prijevoznika AUTOBUSNI PRIJEVOZ d.o.o. Varaždin.

Podsjećamo, Škola je s lokalnim prijevoznikom dogovorila isti raspored prijevoza kao i tijekom šk. god. 2021./2022.

S poštovanjem,

Martina Zerec, ravnateljica