« Svibanj 2024 »

JESENSKI ROK UPISA I PRVI DAN NASTAVE
Autor: Silvija Kožić, 23. 8. 2018.

Vremenski tijek upisa u prvi razred u jesenskom roku

Učenici koji su stekli pravo upisa u prvi razred u jesenskom roku dužni su u našu školu donijeti upisnice i ostalu potrebnu dokumentaciju 31. kolovoza 2018. u vremenu od 8:00 do 13:00 sati.

Upisnice potpisuju roditelji/staratelji, a prilikom upisa učenici će dati i konačnu potvrdu odabira stranog jezika i obveznog izbornog predmeta. Strani jezik može biti engleski ili njemački jezik, a obvezni se izborni predmet bira između katoličkog vjeronauka i etike.

Pored upisnice, koja je obvezan dokument za sve smjerove, učenici koji se upisuju u programagrotehničarobvezni su dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada o zdravstvenoj sposobnosti za odabrani program. Ukoliko kandidat u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, može dostaviti zdravstvenu potvrdu koju je izdao obiteljski ili školski liječnik, a krajnji je rok za dostavu svjedodžbe medicine rada kraj prvog polugodišta prvog razreda. Preporučamo da se taj pregled obavi što ranije, kako se učenik ne bi doveo u situaciju da mu se naknadno utvrde kontraindikacije koje bi mu onemogućile pohađanje već upisanog programa.

Učenici koji odaberu trogodišnje programe također donose upisnice i zdravstvenu potvrdu odnosno svjedodžbu medicine rada prema istim uvjetima kao i učenici četverogodišnjih tehničkih usmjerenja, a pored toga, pri upisu ili najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda moraju dostaviti ugovor o naukovanju (praktičnoj nastavi). Kako je već rečeno, preporučamo da se liječnički pregled obavi što ranije, a budući da učenici na praktičnu nastavu kreću početkom listopada, poželjno je do tada sklopiti i ugovor o naukovanju, jer u suprotnom učenik ne može izvršavati svoje obveze. Praktična se nastava obavlja isključivo kod licenciranih obrtnika/majstora, a u nalaženju odgovarajuće prakse učenicima mogu pomoći i nastavnici – voditelji praktične nastave.

Učenici koji ostvaruju pravo na dodatne bodove po bilo kojoj osnovi (npr. po socijalnom kriteriju, ako žive sa samohranim roditeljem i sl.) dužni su donijeti dokumentaciju iz koje je razvidno da to pravo zaista ostvaruju, a osobito je važno da učenici koji imaju primjereni oblik školovanja donesu valjanu liječničku dokumentaciju kojom će to potkrijepiti.

OBAVIJEST O SMJENAMA, UDŽBENICIMA I PRVOM DANU NASTAVE

Nastava u novoj školskoj godini počinje u ponedjeljak, 3. rujna 2018.

Učenici koji pohađaju opću gimnaziju i smjer tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom nastavnu godinu započinju u jutarnjoj smjeni, a učenici koji pohađaju trogodišnje obrtničke smjerove te smjerove agrotehničar i poljoprivredni tehničar – opći u popodnevnoj smjeni.

IZNIMNO, zbog provođenja ispita državne mature iz predmeta Engleski jezik, 3. rujna 2018. nije moguće organizirati nastavu u jutarnjoj smjeni te će se nastava (satovi razrednika) za OG i E razrede održati u vremenu od 13:00 do 15:00 sati, a za poljoprivredne (agrotehničar i PTO) i obrtničke razrede u vremenu od 15:00 do 17:00 sati.

Ispričavamo se zbog eventualnih problema s prijevozom.

Učenici prvih razreda, osim onih koji dolaze s područja Grada Zagreba, na prvom će satu razrednika dobiti besplatne udžbenike, koje je osigurao Grad Sveti Ivan Zelina. Učenici s područja Grada Zagreba udžbenike će dobiti naknadno, nakon što ih Škola zaprimi od izdavača.

Učenici koji ne ostvaruju pravo na besplatne udžbenike dužni su ih nabaviti prema popisu dostupnom na stranicama Škole i uputama predmetnih nastavnika tijekom prva dva tjedna nastave.

RASPORED  PO UČIONICAMA PRVOG DANA NASTAVE

RAZRED