« Svibanj 2024 »

DRŽAVNO NATJECANJE – LIK 2024.
Autor: Silvija Kožić, 26. 4. 2024.

Teško je u nekoliko rečenica izreći sve dojmove, emocije i poznanstva koja sam stekla u tri dana na natjecanju LIK 2024. u Dubrovniku. Ostala sam ugodno iznenađena izvanrednom organizacijom domaćina koji su se pobrinuli da iskusimo sve čari Dubrovnika, od Gradskih zidina, povijesne jezgre pa do odlaska žičarom na Srđ.  Razveselio me veoma kreativan zadatak osmišljavanja uzorka tkanine florealnog motiva. Radom na ovome zadatku stekla sam znanje koje će mi u budućnosti biti korisno za upis na Fakultet mode i dizajna. Ne mogu ne spomenuti veliku podršku mentorice Ane Malačić i profesorice Marine Habuzin koje su uvijek bile uz mene. Uz takvu podršku teško je imati stav “važno je sudjelovati”. Jednostavno sam htjela osvojiti što bolji plasman na natjecanju i na taj način zahvaliti profesoricama. Još jedno veliko hvala dugujem ravnateljici škole, profesorici Andreji Regvat,  koja je profesorici Habuzin i meni osigurala i omogućila putovanje na natjecanje.

Lara Skrasigna

Naša LARA SKRASIGNA  PRVA je na DRŽAVNOM NATJECANJU  srednjih škola iz Likovne umjetnosti!

Učenica 3.razreda gimnazije Lara Skrasigna pod vodstvom mentorice prof. Ane Malačić pozvana je na Državno natjecanje-izložbu učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2024. u Dubrovnik.

Državno natjecanje LIK 2024. održano je 15. -17. travnja u Dubrovniku u organizaciji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje te je Lara u pratnji profesorice hrvatskoga jezika, Marine Habuzin, na istome prisustvovala.

Natjecanje sudionika provelo se kroz radionički način rada što znači da su sudionici prvo morali osmisliti uzorak tkanine inspirirane zadanim florealnim motivima, potom ga nacrtati u tehnici akvarela te uz zadane smjernice i korištenje različitih vrsta ritma izraditi u digitalnom alatu Canva. Zadatak je bio zanimljiv i izazovan te je zahtijevao niz vještina i kreativnog razmišljanja i omogućio učenicima da iskoriste i pokažu sve znanje koje su stekli prethodnih godina. Osim praktičnog dijela, zadatak je uključivao i odgovore na niz pitanja o izboru motiva, načinu izrade s naglaskom na promišljanju i zaštiti autorskih prava.

Škola domaćin (Umjetnička škola Luke Sorkočevića) pripremila je za sve sudionike LIKA-a 2024. stručno vođenje po povijesnoj jezgri Dubrovnika i Gradskim zidinama što su učenici i profesori s oduševljenjem prihvatili te su nakon natjecanja obišli gradske znamenitosti, a i provozali su se žičarom na Srđ.

Svečana priredba uz prigodni program povodom proglašenja najuspješnijih učenika i mentora te otvorenje Izložbe učeničkih radova održana je u Koncertnoj dvorani Umjetničke škole Luke Sorkočevića, dok je izložba svih radova sudionika natjecanja postavljena u izložbenom prostoru iste škole.

Sve pohvale organizatorima na kvalitetnom provođenju natjecanja, školi domaćinu; Umjetničkoj školi Luke Sorkočevića na gostoprimstvu i bogatom programu koji su nam pripremili.

Iznimno smo ponosni na našu Laru koja je osvojila prvo mjesto u konkurenciji srednjih škola kao i njenoj mentorici Ani Malačić. Bravo, cure.

Posebno hvala gradonačelniku Hrvoju Koščecu koji je podržao odlazak na natjecanje.

Prof. Habuzin