« Travanj 2018 »

ZANIMANJE: STROJOBRAVAR

Trajanje programa: 3 godine

Zašto želim biti strojobravar?​

• Volim raditi na alatnim strojevima, osobito ako su upravljani računalom.
  •  Imam spretne i precizne ruke i veselim se svakom novom predmetu koji njima izradim ili popravim.
  •  Volim učiti i istraživati, a alati i alatni strojevi se stvarno brzo razvijaju i poboljšavaju.
  •  Želim postati cijenjeni majstor.
  •  Kad završim školovanje, čeka me siguran posao. Na našem je području puno slobodnih radnih mjesta, a poslodavci traže strojobravare

Ako se slažem s ponuđenim odgovorima, zanimanje "Strojobravar" je pravi izbor za mene.

Odaberem li zanimanje "Strojobravar", evo što ću naučiti:

• Pripremiti materijal predmeta obrade, alate, pribor, uređaje i strojeve, sredstva zaštite na radu i radno mjesto prema radnom nalogu i tehničko-tehnološkoj dokumentaciji.
  • Pripremiti elemente za montažu, sastaviti elemente u mehaničke sklopove, sastaviti mehaničke sklopove u sustav montaže, provjeriti cjelokupan sustav nakon ugradnje.
  •  Programirati CNC alatne strojeve.
  •  Napraviti preventivni pregled, mali i srednji popravak alatnih strojeva.
  •  Staviti strojeve, uređaje i postrojenja u pogon.
  •  Mjere zaštite na radu, načine ponašanja pri nesreći na radu i mjere prve pomoći.
  •  Moguće zagađivače okoline koji su uvjetovani radnim mjestom i načine zaštite okoliša.
  •  Čitati i primijeniti oznake s tehničkih crteža, uputa, kataloga, tabela, dijagrama i druge korisne stvari za moj budući život i radni vijek strojobravara.

Priloženi dokumenti:
strojobravar.pdf