« Rujan 2018 »

SEKTOR: ŠUMARSTVO, PRERADA I OBRADA DRVA

ZANIMANJE: STOLAR

Trajanje programa: 3 godine

Stolar je jedno od temeljnih tehničkih zanimanja, cilj kojeg je stjecanje znanja, vještina i umijeća iz širokog područja obrade drva u obrtništvu i industriji. Stečena znanja učeniku omogućuju da nakon završetka školovanja, uz minimalno vrijeme uvođenja u rad, obavlja poslove i zadatke iz djelokruga svoga zanimanja.

Osnovna djelatnost stolara je umijeće izrade proizvoda od drva, stjecanje vještine rada na strojevima za obradu drva, te njihovo održavanje.

Stolari se upoznaju s prikazivanjem budućeg gotovog proizvoda crtežom i računalnim programom, te stječu sposobnost izrade jednostavnih crteža i čitanja gotovih nacrta.

U našoj se školi učenici za zanimanje stolar obrazuju od šk.god. 2002./2003., a danas Škola ima svoj praktikum koji služi za vježbe i ispite iz praktičnog dijela naukovanja. Iako smo mala škola, na državna se natjecanja i smotre učeničkih radova u ovom sektoru redovito plasiramo od 2006. te postižemo zapažene rezultate.

Praktičnu nastavu naučnici obavljaju manjim dijelom u Školi, a većim u licenciranim obrtničkim radionicama. Kvalitetna nam je suradnja s obrtnicima od izuzetne važnosti, budući da upravo u njihovim radionicama učenici stječu praktična znanja u radnom procesu. Od samog početka većina naših učenika obavlja praksu u sljedećim radionicama:

-         Interijer Klanfar

-         Stolarija Bedenic

-         Stolarija Rojtinić

-         Stolarija Dekanić

-         Lanović usluge d.o.o.

-         Adax d.o.o.

-         Stolar d.o.o.