« Studeni 2019 »

Trajanje programa: 3 godine

imgres.jpg

Opis poslova

Elektroinstalater postavlja, ispituje, stavlja u pogon i održava niskonaponske instalacije i postrojenja za raspodjelu električne energije, antenske i komunikacijske instalacije, uzemljenja i gromobrane te postrojenja za izjednačavanje potencijala, rasvjetnih uređaja i rezervnih izvora električne energije. Preventivno održava postavljene uređaje i električnu opremu te otklanja moguće kvarove. Radi na obilježavanju instalacija, postavljanju cijevi i vodova, ugradnji razvodnih ormara, priključnih elemenata, električnih uređaja i elektroopreme. Posao obavlja u otvorenim i zatvorenim prostorima, u domaćinstvima, uredima i industrijskim postrojenjima.

Laboratorijske vježbe u školi                                    Praktična nastava u školi

Poželjne osobine

Osoba koja radi kao elektroinstalater mora biti smirena i staložena u radu, sposobna održavati ravnotežu te imati sposobnost rada na visinama. Poželjno je da je dobrog zdravlja, dobre motorike i prosječne tjelesne snage. Mora imati dobar vid na blizinu i daljinu, a neophodna je sposobnost razlikovanja boja.

Stručni predmeti, zaposlenje ili nastavak školovanja

Stručni dio obrazovanja za zanimanje elektroinstalater obuhvaća predmete kao što su Elektrotehnika, Električne instalacije, Električni strojevi i uređaji, Električne mreže te Elektronika i upravljanje. Znanje teorijskih predmeta služi kao osnova za razumijevanje i praćenje praktične nastave. Elektroinstalateri zaposleni u struci mogu nakon dvije godine rada polagati majstorski ispit, koji im omogućava otvaranje vlastitog obrta ili pak mogu nastaviti školovanje.

Priloženi dokumenti:
ELEKTROINSTALATER.pdf