« Prosinac 2020 »

UDŽBENICI I DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI OD ŠK. GOD. 2021./2022. NADALJE

Dragi učenici, poštovani roditelji,

donosimo vam popise udžbenika koji će se koristiti u nastavi počevši od školske godine 2021./2022. Uz njih su dostupne i liste drugih obrazovnih materijala, nastale temeljem Kataloga objavljenih na stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje te Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Učenici koji dolaze s područja Grada Zagreba ovjerenu listu udžbenika mogu podići u tajništvu škole odnosno ne moraju je sami ispisivati. Obavijest o postupku ishođenja udžbenika koje financira Grad Zagreb dostupna je na poveznici https://www.zagreb.hr/nabava-drugih-obrazovnih-materijala-koji-su-bespla/143925

Udžbenici za prvi razred opće gimnazije odabrani su iz Kataloga odobrenih udžbenika objavljenog 2019. godine.

Udžbenici za prve razrede smjerova agrotehničar i tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom jednim su dijelom odabrani temeljem Kataloga odobrenih obveznih udžbenika objavljenog 2019. godine, kao i Kataloga odobrenih drugih obrazovnih materijala, a jednim dijelom slijede Katalog iz 2014. godine, sukladno naputku MZO-a.

Udžbenici za drugi i treći razred opće gimnazije u cijelosti su odabrani iz Kataloga odobrenih udžbenika objavljenog 2020. godine.

Udžbenici za drugi i treći razred smjerova agrotehničar i tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom jednim su dijelom odabrani temeljem Kataloga odobrenih obveznih udžbenika objavljenog 2020. godine, a jednim dijelom slijede Katalog iz 2014. godine, sukladno naputku MZO-a.

Udžbenici za četvrti razred opće gimnazije u cijelosti su odabrani iz Kataloga odobrenih udžbenika objavljenog 2021. godine.

Udžbenici za četvrti razred smjerova agrotehničar i tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom jednim su dijelom odabrani temeljem Kataloga odobrenih obveznih udžbenika objavljenog 2021. godine, a jednim dijelom slijede Katalog iz 2014. godine, sukladno naputku MZO-a.

Katalog iz 2014. godine gotovo u cijelosti slijede i udžbenici za sve razrede trogodišnjih obrtničkih zanimanja, odnosno novi su udžbenici propisani samo za predmete Vjeronauk – Katolički i Etika.

Osim iz Kataloga odobrenih udžbenika, odabir je u periodu od 2019. godine do danas vršen i iz kataloga odobrenih drugih obrazovnih materijala, koji se u pravilu odnose na atlase i radne bilježnice. Popisi dozvoljenih drugih obrazovnih materijala dostupni su na stranicama AZOO-a i ASOO-a, a podaci o izvršenom odabiru dostupni su u nastavku ove objave.

U šk.god. 2022./2023. troškove nabavke udžbenika za sve naše učenike, osim onih koji dolaze s područja Grada Zagreba, snosit će Grad Sveti Ivan Zelina. Kao i prošle godine, nabavka udžbenika koji su besplatni za roditelje odnosi se na učenike upisane u redovnim upisnim rokovima propisanim Odlukom o upisu, odnosno ne uključuje učenike koji će tijekom godine mijenjati program unutar škole ili tražiti premještaj iz druge škole.

U slučaju ispisa iz škole, učenik je udžbenike koje je financirao Grad Sveti Ivan Zelina dužan vratiti prilikom potpisivanja ispisnice.

Popisi udžbenika i drugih obrazovnih materijala dostupni su u izborniku s lijeve strane ove objave.

Drugi obrazovni materijali koji će se koristiti u šk. god. 2022./2023. istovjetni su onima korištenima prethodne školske godine.

U šk.god. 2023./2024. troškove nabavke udžbenika za sve naše učenike, osim onih koji dolaze s područja Grada Zagreba, snosit će Grad Sveti Ivan Zelina. Kao i prošle godine, nabavka udžbenika koji su besplatni za roditelje odnosi se na učenike upisane u redovnim upisnim rokovima propisanim Odlukom o upisu, odnosno ne uključuje učenike koji će tijekom godine mijenjati program unutar škole ili tražiti premještaj iz druge škole.

Drugi obrazovni materijali koji će se koristiti u šk. god. 2023./2024. istovjetni su onima korištenima u šk. god. 2021./2022.

Srdačan pozdrav!