POČETAK NASTAVE U DRUGOM POLUGODIŠTU
Autor: Martina Zerec, 14. 1. 2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Kao što vam je poznato, u ponedjeljak, 18. siječnja 2021. počinje drugo polugodište, te će se nastava odvijati na način kako je ministar Fuchs objavio putem medija. U privitku je dostupna i s time usuglašena Odluka Zagrebačke županije.

Drugo polugodište počinjemo prema A rasporedu (gimnazija i E razredi u prijepodnevnoj, a agrotehničari i obrtnički razredi u poslijepodnevnoj smjeni). Raspored zvona ostaje isti kao i tijekom cijele ove nastavne godine, odnosno nastavni sat traje 40 minuta.

Nastavu u školi pohađaju samo učenici 4.og i 4.e razreda. Naravno, povratak u školu podrazumijeva provođenje svih epidemioloških mjera koje su bile na snazi tijekom prvog polugodišta (obvezna dezinfekcija ruku, obvezno nošenje zaštitne maske na pravilan način, te obvezno držanje distance kada prostorni uvjeti to dopuštaju, kao i donošenje hrane od kuće/obavljanje kupnje u trgovini prije dolaska u školu).

Učenici oba spomenuta razreda prilikom dolaska i odlaska koristit će samo glavni ulaz (plava vrata), a veliki će odmor (10:10 – 10:20 odnosno 14:45 – 14:55) provoditi na školskom trgu.

Za sve se ostale učenike nastava odvija na daljinu, na platformi MS Teams, prema uobičajenom rasporedu.

Kao i u vrijeme nastave na daljinu krajem prvog polugodišta, učenici 3.E i 4.E razreda, koji pohađaju radioničke vježbe kod poslodavca, te učenici svih A i B razreda, koji pohađaju praktičnu nastavu kod obrtnika, dužni su nastavu izvan škole redovito pohađati prema važećem rasporedu. Izuzetak su učenici kojima je izrečena mjera (samo)izolacije, koji moraju ostati kod kuće, kao i oni koji praksu ne mogu pohađati zbog nepovoljne epidemiološke situacije kod poslodavca/obrtnika.

Učenici kojima je određena mjera (samo)izolacije dužni su o tome žurno izvijestiti svoje razrednike, bez obzira na to pohađaju li nastavu u školi ili nastavu na daljinu.

Koristimo priliku obavijestiti vas da su upute za ponašanje prilikom potresa dostupne na poveznici https://civilna-zastita.gov.hr/upute-za-gradjane/82, a po povratku u školu o toj ćete temi razgovarati s nastavnicima te će biti provedena vježba evakuacije.

Srdačan pozdrav!

Priloženi dokumenti: