OTVORENJE NOVOG ELEKTRO LABORATORIJA I PROMOCIJA PROJEKTA "KRALJEVINA - AUTOHTONA SORTA ZELINSKOGA KRAJA"
Autor: Silvija Kožić, 5. 3. 2018.

U utorak, 27. veljače 2018. u našoj je školi održana svečanost otvorenja novog elektro laboratorija te promocija projekta „Kraljevina – autohtona sorta zelinskoga kraja“.

Svečanosti su nazočili gospodin Hrvoje Košćec, gradonačelnik Svetog Ivana Zeline, gospodin Hrvoje Frankić, zamjenik župana Zagrebačke županije, gospođa Mirela Katalenac, pročelnica županijskog Ureda za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, gospodin Franjo Faltak, kapelan župe svetog Ivana Krstitelja, kao i brojni predstavnici upravnih odjela našega grada, osnovnih škola s gradskog područja, Udruge proizvođača marke vina Kraljevina, međužupanijskih strukovnih aktiva, tvrtki koje su opremale elektro laboratorij, te zelinski obrtnici i predstavnici privatnih tvrtki, koji učenicima osiguravaju učenje temeljeno na radu, bez kojih je školovanje u obrtničkim i strukovnim školama neizvedivo.

Zahvaljujemo Zagrebačkoj županiji i županu Stjepanu Kožiću na osiguranim financijskim sredstvima u iznosu od cca 330.000,00 kn za opremanje elektro laboratorija, neophodnog za održavanje vježbi u trećoj i četvrtoj godini obrazovanja za zanimanje tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom. Nadamo se da će naši profesori i ubuduće imati dobre volje i entuzijazma za volonterski angažman u pisanju projekata i javljanju na natječaje poput onog Ministarstva poljoprivrede, na kojem je naša škola dobila cca 200.000,00 kn potrebnih za podizanje i održavanje novog nasada vinograda na parceli iznad školske zgrade.

Naposljetku, zahvaljujemo svim učenicima koji su prigodnim programom uveličali svečanost i zaželjeli dobrodošlicu našim gostima, a isto tako i profesoricama Benčić i Đerek, koje su ih pripremale za nastup.

Više slika pogledajte u galeriji slika: